Yeni Nesil Renkli Barkod Yazıcılar

Mevcut sistemlerde kullanılan ve termal baskı teknolojisine sahip barkod yazıcılar artık yerini yeni nesil renkli barkod yazıcılara bırakıyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye ‘de de bu yeni nesil renkli barkod yazıcıların kullanımları son zamanlarda çıkan “Etiketlerde bulunması gereken renkli uyarı işaretleri” düzenlemeleri ile birlikte artmış durumda.

Hali hazırda kullanılan termal barkod yazıcılarla sadece siyah renk baskı alınabiliyordu. Satın aldığınız boş veya daha önceden renkli baskısı yapılmış etiketler üzerine bu termal baskı teknolojisini kullanan cihazlar sadece siyah renk yazı ve barkod baskıları yapabilirken, basılacak olan işaret, logo gibi görsellerin baskısında zayıf kalmaktaydı.

Türkiye ‘ye ilk giren Vip Color sonrasında Primera markası ve son olarak da Epson gibi bir dünya devini renkli barkod yazıcıları müşterilerine sunarken etiket sarf malzemelerinin sıkıntılarını bir hayli yaşadılar. 2018 itibari ile PAN marka özel inkjet etiketler ile bu cihazlar verimli kullanılmaya başlandı. Baskı teknolojisi inkjet (mürekkep püskürtme) olan bu yeni nesil renkli barkod yazıcılar ile artık baskı aldığınız etiketlerde dağılma, silinme, solma veya akma olmamakta. Fotoğraf kalitesinde baskı yapabileceğiniz bu inkjet etiketleri sizlere sitemizde de sunmaktayız. Hazır ölçülerle sunulan bu etiketler Epson TM-C3500, Epson TM-C7500G gibi yazıcılarda otomatik kesici ünitesi vasıtası ile istenilen ebatlarda kesilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir